Beállítás kezdőlapnak
 
Keresés az archívumban:     
HÍREK       TRIPLEX RÁDIÓ       ADATBÁZIS KATALÓGUS       
Európa | Eurorégió | Gazdaság | Kultúra, oktatás, vallás | Tudomány | Környezetvédelem | Turizmus | Média | Sport | Ifjúság | Egyetemek | Civil szervezetek | Közlekedés | Rendőrségi hírek | Egészség | Önkormányzat | Katasztrófavédelem | Határrendészet

 RMA ALAPÍTVÁNY

Radio:
 SzegedLIVE


Időjárás

 Hőmérséklet: ° C



Pénzváltás
 
=
 


Határátkelők

Menetrendek

Szótárak

Média

Keresőprogramok

Apróhirdetések


 Felsőoktatási ipari együttműködési központ születik az SZTE tudásbázisán
  A Szegedi Tudományegyetem és a régió gazdasági szereplői közötti kooperáció megerősítése és hatékonyabbá tétele a célja a Szegeden születő Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központnak, melynek létrehozásáról Korányi László, a Nemzeti Innovációs Hivatal elnökhelyettese számolt be. Azt mondta, a magyar innovációs régóta megoldatlan kulcsproblémáját szeretnék végre rendezni. Míg ugyanis a multinacionális vállalatok és a magyar nagyvállalatok kutatás-fejlesztési, innovációs tevékenységüket tekintve nemzetközi mércével mérve is élen járnak, addig magyar kkv-k többsége önállóan képtelen olyan színvonalon fejleszteni, mely által megjelenhet a világpiacon. A hazai piac pedig túl szűk, így hosszú távon csakis az erről való kilépés lehet a cél. Az unió strukturális alapjának forrásaiból Szeged mellett az ország legalább három-négy helyén alakítanának ki ilyen intézményt, amelyben együtt dolgozhatnak az üzleti és a kutatói szféra szakemberei. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora megerősítette, a magyar kkv-k innovációs hatékonysága a régiós vetélytársaikéhoz képest is eléggé gyenge, aminek egyik legfőbb oka a forráshiány. Azért is tartja fontosnak a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központnak életre hívását, mert a kkv-k nagy része eddig nem is mert bemenni az egyetemekre, tartottak azok monumentalitásától.
2014.10.04. 06:31
 Temes megyében nyolc iskolát újítanak fel európai forrásokból
  Csütörtökön a Megyeházán aláírták a nyolc iskola felújításáról, illetve bővítéséről szóló finanszírozási szerződést a Nyugati Régiófejlesztési Ügynökség és öt Temes megyei polgármesteri hivatal képviselői. A három nagyszentmiklósi, két újmosnicai, és egy-egy pészaki, újpécsi és tamásdi iskolának a felújítását a Regionális Operatív Program forrásaiból támogatja az Európai Unió. Sorin Maxim a Nyugati Régiófejlesztési Ügynökség igazgatója a sajtónak elmondta: olyan Temes megyei iskolák korszerűsítését, illetve Újmosnica esetében a bővítését finanszírozzák, ahol a felújítási munkálatokat más forrásokból már elkezdték, a cél a felújítások illetve a bővítések befejezése. Csak olyan pályázatok nyertek támogatást, amelyekben a helyi önkormányzatok vesznek részt, vagy az iskolákkal partnerségben pályáztak. Ezeket az iskolai projekteket, amelyeknek 2271 diák lesz a haszonélvezője, a jövő év végéig kell befejezni.
2014.10.03. 06:10
 Hétfőre halasztották a döntést a magyar biztosjelöltről
  Hat, túlnyomórészt politikai jellegű pótkérdés megválaszolását várják Navracsics Tibortól vasárnap estéig az oktatási és kulturális szakbizottság tagjai, mielőtt hétfőn délután arról döntenének, hogy támogatják-e biztossá történő kinevezését. A parlamenti pártcsoportok koordinátorai nem tudtak közös nevezőre jutni a magyar biztosjelölt meghallgatásának értékelésében, ezért úgy döntöttek, hogy frakciókként maximum két további kérdést intéznek írásban Navracsics Tiborhoz, mielőtt a kulturális és oktatási szakbizottság hétfő délutánra tervezett ülésén döntenének a jóváhagyásáról. A BruxInfónak nyilatkozó parlamenti források hangsúlyozták, hogy nincs szó pótmeghallgatásról, mint például a brit Jonathan Hill esetében. Az viszont tény, hogy főleg a baloldali pártok körében komoly politikai és bizonyos szakmai fenntartásokkal fogadták a magyar biztosjelölt szerdai teljesítményét. Értesülések szerint a pártcsoportok közül csak az Európai Néppárt és az Európai Konzervatívok és Reformerek foglaltak állást a szakbizottsági koordinátorok ülésén a jóváhagyás mellett. A liberális és baloldali pártok, de az eurószkeptikus EFDD is viszont – legalábbis egyelőre – nem bólintottak rá Navracsics Tiborra, így a szabályok értelmében a jelölt támogatásáról szavazással hétfőn a kulturális szakbizottság dönthet a voksok egyszerű többségével. A szakbizottság környékéről származó információink szerint a kritikusok alapvetően két fenntartást jeleztek a szerdai meghallgatás kapcsán. Az első politikai természetű, és Navracsics Tibor korábbi magyar kormánytagságával függ össze. A baloldalon úgy vélik, hogy a szemükben a demokratikus értékek aláásásáért felelős Orbán-kormányban való korábbi szerepe összeegyeztethetetlen az uniós biztosi megbízatással – közölték nevük mellőzését kérő források. Mások, illetve részben ugyanazok a képviselők azt róják fel a magyar biztosjelöltnek, hogy több szakmai kérdésben, így az Erasmus +, vagy az oktatás kapcsán nem adott eléggé konkrét válaszokat. Egyesek szerint konkrét lépés bejelentése helyett csak a szándékait ismertette, és a portfóliójához tartozó egyes témakörökben bizonytalanságot árult el arról, hogy hol húzódnak az európai és hol a tagállami hatáskörök. A frakciók csütörtök délután 3 óráig nyújthatták be írásban a pótkérdéseket, amelyeket aztán Martin Schulz EP-elnökön keresztül továbbítják Jean-Claude Juncker megválasztott bizottsági elnökhöz és a magyar biztosjelölthöz, akinek vasárnap este 9 óráig kell visszaküldenie a válaszokat.
2014.10.03. 05:07
 
Korábbi híreink



Contact Us | Webmaster | Advertise with Us
2003-2021 RMA Regional Media Foundation. All rights reserved.
 Támogatók:

 TriplexRegioNet

 Szeged-Csanádi Egyházmegye





 Partnerek:

 WETA-2001 Bt.

 Bruxinfo

 Magyar Színházi Portál

 mti_felhasználó

 Magyar Katolikus Rádió

 Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság

 Békés megye összefog

 

 MTI