Beállítás kezdőlapnak

Keresés az archívumban:
HÍREK       TRIPLEX RÁDIÓ       ADATBÁZIS KATALÓGUS
Európa | Eurorégió | Gazdaság | Kultúra, oktatás, vallás | Tudomány | Környezetvédelem | Turizmus | Média | Sport | Ifjúság | Egyetemek | Civil szervezetek | Közlekedés | Rendőrségi hírek | Egészség | Önkormányzat | Katasztrófavédelem | Határrendészet

Világbajnok lett a férfi kajakváltó
  A sportág magyar aranykönyvében előkelő helyen fog szerepelni a moszkvai világbajnokság utolsó napja. Zárásként két érmet szerzett a válogatott a váltóversenyekben. Világbajnoki címet nyert Dudás Miklós, Tótka Sándor, Nádas Bence és Hérics Dávid, a kenuváltó pedig bronzérmes lett. A férfi kajakosoknál Dudás Miklós volt az első ember, ő negyedikként adta át a stafétát Tótka Sándornak, aki egy helyet javított és harmadikként váltotta Nádas Bencét. A mindössze 18 éves kajakos tartotta a pozíciót, a befejező ember, Hérics Dávid pedig emberfeletti hajrájával behozta a csapatot az első helyre, ezzel Magyarország először szerzett aranyérmet férfi kajakváltóban. A világbajnokság slusszpoénja a kenuváltó bronzérme lett. A Lantos Ádám, Nagy Péter, Hajdu Jonatán és Korisánszky Dávid összetételű magyar váltó végig a harmadik helyen haladt, a számot az oroszok nyerték az ukránok előtt. A záró számban, a női kajakváltók versenyében Vad Ninetta, Kárász Anna, Tóth Dzsenifer, Lucz Dóra a negyedik helyet szerezték meg. A magyar gyorsasági válogatott összesen 17 érmet - 6 aranyat, 5 ezüstöt és 6 bronzot - szerzett a moszkvai felnőtt világbajnokságon, egymaga többet, mint az éremtáblázaton mögötte végző második és harmadik orosz, illetve német csapat. Az olimpiai számokban három első, egy második és két harmadik helyezést zsebeltek be kajak-kenusaink.

2014.08.10. 17:49
 Parádés vasárnap délelőtt: négy arany, három ezüst, egy bronz
  Négy arany-, három ezüst- és egy bronzérem lett a magyarok vasárnap délelőtti mérlege Moszkvában. Győzött Kozák Danuta, a Szabó Gabriella, Csipes Tamara páros és Lakatos Zsanett is 500 méteren, míg K-2 200 méteren a dobogó tetejére állhatott fel Kárász Anna és Vad Ninetta. Az olimpiai számok tekintetében a mérleg: három arany-, egy ezüst- és két bronzérem. Délután a váltóversenyekkel folytatódik a világbajnokság. Férfi K-1 500 méteren magára talált Dombvári Bence, a szegedi U23-as világbajnokság győztese ugyanis a nagyágyúkkal teletűzdelt mezőnyben a második helyet szerezte meg. Dombi Rudolf és Boros Gergely páros nagyszerűen versenyezve K-2 500 méteren újabb ezüstéremmel gazdagították a magyar csapat éremgyűjteményét. A Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel alkotta férfi négyes is folytatta a magyar csapat sorozatát. Fábiánné Rozsnyói Katalin olimpiai ezüstérmes versenyzői bronzérmesek lettek a cseh és a portugál egység mögött. A világbajnokság délután a 4x200 méteres váltóversenyekkel zárul, a magyar csapat eddig öt arany-, öt ezüst- és öt bronzérmet szerzett. További információ: www.kajakkenusport.hu
2014.08.10. 11:27
 Újabb két érem 5000 méteren
  Délelőtti bronzérme után egy ezüstöt is nyert C-1 5000 méteren Vajda Attila szombaton, a moszkvai felnőtt világbajnokságon. Dobogóra állt Csay Renáta is, aki brit és fehérorosz ellenfele mögött bronzérmes lett. A gyorsasági válogatott mérlege az első döntős nap után 1 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzérem. „Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült két érmet szereznem ezen a világbajnokságon is. Hatalmas eredménynek tartom, hogy 11 év után is ott tudok lenni a legjobbak között, pedig mindenki fiatalabb, mint én. Ötezer méteren úgy szereztem ezüstérmet, hogy nem is készülök külön erre a számra. Ha gyakoroltam volna a fordulóban vízen maradást, akkor talán sikerülhetett volna, de szerintem el fog jönni az az idő, amikor majd nyerni tudok” – mondta Vajda Attila. A holnapi zárónap délelőttjén 15 döntőt rendeznek a felnőtt világbajnokságon, ezek közül 13-ban lesz magyar hajó, a futamokat az M1, az Eurosport és a Kossuth Rádió ezúttal is élőben fogja közvetíteni. Vasárnap délután a váltók versenyeivel zárul a viadal Moszkvában. További információ: www.kajakkenusport.hu
2014.08.09. 18:16
 Meg van az első arany Moszkvai Kajak-kenu VB-n
  Egy arany-, egy ezüst- és három bronzérem lett a mérlege a magyar csapatnak a szombat délelőtti döntők során. Nyert a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kárász Anna, Vad Ninetta alkotta női négyes K-4 500 méteren, második lett Csipes Tamara, míg bronzérmet vehetett át Vajda Attila, a Medveczky Erika, Sarudi Alíz kettős, és a Vass András, Kiss Tamás, Sarudi Pál, Varga Dávid összetételű férfi négyes.
2014.08.09. 12:23